Gramovložky, přenosky, gramohroty

LED osvětlení a napájecí zdroje

LED pásky SMD 5050 a SMD 3528

15 položek

 • Vysoce svítivé SMD5050, 22lm/LED, 14,4 W/m
 • SMD3528, 7lm/LED, 9,6 W/m
 • Prodej v metráži po 5 cm (5050), resp. 2,5 cm (3528)
 • Úspora energie
 • Odzkoušená kvalita a garantovaná životnost

  LED pásky jsou vlastně vsazené LED diody do samolepícího ohebného pásu, na kterém jsou připájeny většinou SMD LED diody a odpory. Díky své konstrukci je LED pásek velice dobře ohebný, což umožňuje osvětlení i takových míst, kde by jiné zdroje světla neuspěly kvůli své velikosti. Dodáváme LED pásky s bílou barvou svitu (teplá nebo studená), RGB (červená, zelená, modrá), červenou a modrou. Svítivost LED pásky je dána druhem použitých SMD čipů. V našem případě se jedná o čipy generace SMD 5050 a SMD 3528. Tyto čipy vynikají maximální svítivostí a velmi dlouhou a garantovanou životností 50 000 hodin při malém spotřebovaném elektrickém výkonu 14,4 W/1m pásku nebo 9,6 W/1m. Pro zachování garantované životnosti je nutné LED pásek (14,4 W/1m) nainstalovat na kov (hliníkovou lištu), která slouží jako chladič. LED pásky se v interiéru používají k podsvětlení nábytku, osvětlení pracovní plochy, poliček, skříněk, k zvýraznění architektonických prvků interiéru a k dotvoření příjemné atmosféry v bytu. LED pásek Vám v kuchyni nalepením zespodu horních skříněk rovnoměrně osvítí celou pracovní plochu. V neposlední řadě je třeba zdůraznit, že se jedná o osvětlení s velmi bezpečným napájecím napětím 12V. Při použití certifikovaného napáječe může dojít u pásku pro vnitřní použití (krytí IP20) ke krátkodobému styku s vodou, a to bez hrozícího poškození, či nebezpečí úrazu. LED pásky prodáváme v metráži, s nejmenší možnou délkou 5 cm nebo 2,5 cm. LED pásky je možné stříhat i klasickými nůžkami. Je ovšem nutné LED pásky stříhat na předem označených místech. Pokud LED pásek ustřihnete na nevyznačených místech, poškodíte celý jeden modul, který Vám potom nebude již svítit. Jednotlivé moduly se dají sletovat a vytvořit tak jejich jakoukoliv potřebnou délku. Pro venkovní použití jsou určeny LED pásky zalité v silikonu (krytí IP65). Největší délka, kterou jsme schopni v jednom kuse dodat je 20 m. Větší délky je nutné odděleně napájet v intervalu 20 m. Přívody k LED pásku se pak dají zalepit speciálním lepidlem. Zalité LED pásky jsou vodotěsné, také se samolepicí vrstvou. LED pásky mají na zadní části kvalitní lepící značkovou 3M pásku. Před nalepením LED pásku je nutné povrch umýt a odmastit. Doporučujeme LED pásek lepit především na hladké povrchy nebo zakoupit některou z hliníkových lišt pro LED pásky. Dle zkušeností z montáží LED pásky velice dobře drží například na nábytku, plastovém nebo kovovém podkladu. Je nutné počítat s horší přilnavostí například na klasických stěnách.
  Jaký je vhodný zdroj pro LED pásky?
  Volba napájecího zdroje je velmi důležitá. Pro dlouhodobý provoz je nutné zvolit stabilizovaný napájecí zdroj s dostatečným vysokým výstupním výkonem a ve vhodném provedení. Při zapojení zdroje je nutné dodržet polaritu, která je vyznačena na LED pásku. Jak silný zdroj potřebujete, vypočítáte velice snadno. U každého LED pásku je uveden příkon na metr. Po vybrání délky Vašeho LED pásku jednoduše vynásobíte příkon x délka LED pásku.
  Příklad: Zakoupíte-li 2 metry LED pásky s příkonem 14,4 W/metr, příkon 2 metrů je 28,8 W. V naší nabídce máme 35 W zdroj, který bude pro tuto délku dostačující.

Výrobce:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení