Gramovložky, přenosky, gramohroty

LED osvětlení a napájecí zdroje

Gramo hrot VK 4302 st/78 Tesla

Gramo hrot VK 4302 st/78 Tesla

Safírový dvoustranný gramo hrot (jehla) pro originální krystalové přenosky (vložky) Tesla VK-4302, VK-4301 nebo VK-4202. Jedna strana (st) je určena pro běžné stereo gramo desky, druhá (78) je určena pro standard gramo desky na 78 otáček za minutu. Strana (st) je na konci křidélka označena dvěma kruhy a strana (78) je označena čtverečkem.

  • Cena: 340 Kč s DPH

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Tesla

Gramo jehla je určena pouze pro původní originální krystalové gramo přenosky Tesla VK-4302, VK-4301 nebo
VK-4202. Před výměnou jehly se přesvědčete, že je přenoska funkční. Téměř u všech déle nepoužívaných přenosek dojde k poškození krystalů. Jednoduchá metoda k ověření funkčnosti: lehkým přejetím prstu po hrotu vlevo a vpravo se musí ozvat z praskání z příslušných reproduktorů, v opačném případě je nutné vyměnit celou přenosku.
Tento model má dva hroty (st) běžné stereo gramo desky a (78) standard gramo desky na 78 otáček za minutu. Hroty jsou umístěny proti sobě na ose. Záměna hrotů se provede jednoduchým přehozením páčky, která otočí hroty kolem osy o 180°. Krajní polohy páčky jsou fixovány zaklapnutím do výřezů na levém a pravém boku přenosky.

Nasazení gramo jehly do přenosky:
Jehlu uchopíme za páčku a vsuneme malý čep na konci křidélka do výřezu v přenosce na straně vývodů. Křidélko musí být v poloze kolmo k přenosce, protože dřík uprostřed hrotu je oválný a v této poloze je zúžený a tím ho lze vmáčknout do vodících výřezů uprostřed přenosky. Potom křidélko překlopíme na levou nebo pravou stranu, podle toho, kterým hrotem chceme přehrávat a zaklapneme do bočních výřezů, viz. fotografie níže.

Nový komentář

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info