Gramovložky, přenosky, gramohroty

LED osvětlení a napájecí zdroje

Nikola Tesla - člověk mimo čas

Nikola Tesla - člověk mimo čas

Knížka je velice hodnotným historickým dílem. Autorka zde o známém vynálezci a zajímavém člověku Nikolovi Teslovi pojednává jednak v rovině čistě lidské, jednak v rovině jeho vědecké činnosti a nevyhýbá se ani dobovým souvislostem. Autor Cheney Margaret. Vydal Citadella v roce 2012. 406 stran A5, brožovaná V2.

  • Cena: 369 Kč s DPH

Dostupnost: Externí sklad

Výrobce: Citadella

Může se nabízet otázka: proč další kniha o Nikolu Teslovi? Všechny dosud vyšlé knihy se totiž zdají být slabé v analýze Tesly jako člověka.

Vědeckou rovinu Teslova života není jednoduché překládat a někdy ani číst. Autorka v ní hojně cituje zejména Teslovy vlastní výroky, ústní i písemné, které však byly proneseny či napsány někdy i dříve než před stovkou let, tedy odborným jazykem trochu jiným, než jakým se v aglofonním světě mluví a píše dnes. Pro oblast elektrotechniky navíc v té době neexistovala kodifikovaná terminologie, nehledě k tomu, že autoři citovaných výroků se někdy opírali o dnes již překonané odborné vědomosti.

Je dobře mít na paměti také tu skutečnost, že Nikola Tesla pro praktické ověřování svých myšlenek potřeboval vybudit zájem potencionálních investorů, většinou bohatých laiků, takže při podněcování jejich zájmu někdy vědomě přeháněl. Odborník taková místa snadno pozná, zájemce hlavně o lidskou stránku Teslovy osobnosti je možná ani nepostřehne.

Nový komentář

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info